in ,

Hoppá! Szijjártó Péter: ez év első felében létrejöhet a szlovén-szerb-magyar áramtőzsde

Megkezdheti működését Szlovénia, Szerbia és Magyarország közös áramtőzsdéje

Megkezdheti működését Szlovénia, Szerbia és Magyarország közös áramtőzsdéje 2024 első felében a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán szombaton közzétett tájékoztatása szerint.

 

Szijjártó Péter beszámolt arról, hogy a szlovén, szerb és magyar vállalati-szakmai döntések megszülettek, a kormányzati jóváhagyások vannak hátra, az áramtőzsde nagymértékben javítja majd az egész térség energiabiztonságát.

 

Az energiabiztonság az elmúlt másfél-két évben a legsúlyosabb kihívások egyike lett Európában, talán soha olyan nagy jelentősége nem volt még az országok közötti szoros energetikai együttműködésnek, mint most” – hangsúlyozta.

 

Úgy vélte, különösen így van ez Közép-Európában, ahol nincsenek nagy kőolaj- vagy földgázmezők, így az országok egymásrautaltsága itt még nagyobb.

Ezért remek hír, hogy minden eddiginél közelebb kerültünk a valaha volt legnagyobb közép-európai integrált villamosenergia-tőzsde létrehozásához”

– olvasható a miniszter bejegyzésében, aki tavaly nyáron arról beszélt, négy fontos előfeltétele van az energiabiztonság garantálásának a jövőben Európában, amelyek közül a legfontosabb annak megértése, hogy az energiaellátás nem ideológiai vagy politikai, hanem kizárólag fizikai kérdés. Korábban azt is mondta, Magyarország energiaellátásának biztonsága sem a jelenben, sem a jövőben nem garantálható a türk államok nélkül, de Kazahsztán is lényeges forrása lehet a magyar energiaellátás biztonságának. Novemberben jelentette be, hogy Romániával már meg is született a megállapodás energiaügyben. Ezek mellett arról is beszélt, hogy a nukleáris kapacitások radikális megnövelése nélkül az EU versenyképessége nem javítható.

 

(origo.hu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEGYÉL NAPRAKÉSZ!

Itt a jó hír a magyaroknak! 4 százalék feletti gazdasági növekedés lehet 2024-ben

Deutsch Tamás kifakadt: el kell zavarni azokat a brüsszeli bürokratákat, akik hatalmi pozíciójukat nyomásgyakorlásra használják fel