A kormány elkötelezett amellett, hogy az autókat Magyarországon gyártott orvosi eszközökkel szereljék fel, ezzel is támogatva a világszínvonalú hazai orvosi műszergyártást. Az év végéig 1,4 milliárdot költ a kormány mentőautók fejlesztésére és gyártására
A mentősök járműflottája csaknem 1000 kocsiból áll. Nagy részük szinte folyamatosan, a nap 24 órájában úton van.
2010 óta már 500 mentőautót tudtunk új korszerű járművekre cserélni. Az utóbbi években minden második autót újra cserélte a mentőszolgálat. Ezzel azonban a fejlesztések nem álltak meg. Azt szeretnék, ha a mostani 13-ról 6 évre csökkenne a mentőautók átlagéletkora – fogalmazott Győrfi Pál, az Országos Mentőszoláglat szóvivője.
Minden évben vannak olyan autók, amelyek elérik a maximális életkort, le kell őket cserélni. Ezért is fontos, hogy tervezetten, stratégiában történjen a mentőautó beszerzés, hogy megbízhatóan és egységesen működjön a mentők flottája – tette hozzá.
Lepsényi István a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságfejlesztésért- és szabályozást felelős államtitkára úgy fogalmazott, hogy a mentőzés céljainak legmegfelelőbb járműveket kell beszerezni, amelynek az átalakítása, illetve a belső felszerelése történik meg hazai erőforrásból. Hamarosan a kormány elé kerül az orvosi műszergyártásra vonatkozó stratégiánk, amely egy jelentős lökést szeretnének adni a hazai orvosműszergyártásnak – tette hozzá.
A mentősök új egyenruhákat is kapnak és várhatóan hamarosan bevezetik életpályamodelljüket, így a tavalyi bérrendezés után tovább nőhet majd a fizetésük. Közben pedig a mentőállomásokat is folyamatosan fejlesztik. 2015 óta összesen 22 új központot építettek, 60-at pedig felújítottak.
forrás: hirado.hu