in ,

Ilyen ez a balmédia – Nem meglepő: hamisít a Media1

Helyi sajtóinformációk alapján, a Fidesz nyomására történt politikai tisztogatásnak állította be a Media1 azt, hogy Nagyatádon távoznia kellett az önkormányzati lap főszerkesztőjének

Helyi sajtóinformációk alapján, a Fidesz nyomására történt politikai tisztogatásnak állította be a Media1 azt, hogy Nagyatádon távoznia kellett az önkormányzati lap főszerkesztőjének és fotósának. A sajtóügyekre szakosodott portál azonban nem tett említést arról a döntő jelentőségű tényről, hogy a somogyi kisváros polgármestere – aki a hírek szerint kezdeményezte a két újságíró elbocsátását – nem kormánypárti, hanem saját bevallása szerint is baloldali politikus.

 

 

Politikai tisztogatásról szóló beszámolót közölt a Media1 a minap, a portál azt közölte, hogy a nagyatádi polgármester utasítására távozott az Atádhír két munkatársa a tízezer fős Somogy megyei kisváros önkormányzati lapjától. Idézték a Kapost.hu értesülését, amely szerint a nagyatádi művelődési központ vezetője elismerte, hogy Ormai István polgármester utasítására kellett elhagynia az Atádhír szerkesztőségét Katona József főszerkesztőnek és Röhrig Dániel fotósnak. A Media1 az előzményekről azt írta, hogy március 29-én megjelent a nagyatádi önkormányzati kiadású lapban egy cikk „A barcsi közös vécén röhög a net népe” címmel Katona Józseftől, amelyet a Kapost.hu információi szerint felsőbb utasításra le kellett volna venni a honlapról. Ez az írás lényegében arról szólt, hogy országos hírű botrány lett abból, hogy somogyi fideszes vezetők és Novák Katalin köztársasági elnök úgy avattak fel Barcson egy négyszázmillió forintból épített turisztikai központot, hogy annak a közvécéjében az illemhelyek közötti válaszfalak még nem készültek el.

A Kapost.hu információi szerint valójában az volt a főszerkesztő menesztésének az indoka, hogy a barcsi esetről készült beszámolókat és mémeket összegyűjtő cikkét a helyi fideszes körök követelése ellenére sem törölte le, az még ma is olvasható az Atádhír honlapján. A Media1 szerzője végül felidézte. hogy a történtek után Katona József – aki hat évig vezette a nagyatádi lapot és korábban a Kapos TV főszerkesztőjeként is dolgozott – április közepén köszönt el az Atádhír olvasóitól egy Facebook-posztban. Röhrig Dániellel júniusban közölték, hogy a hónap végétől nem hosszabbítják meg a szerződését.

Tehát a Media1 tálalásában kormánypárti nyomásra végrehajtott politikai tisztogatás történt a nagyatádi önkormányzati lapnál, egyértelműen ezt sugallja a cikk, a Fidesz áldozatának beállítva az elbocsátott újságírókat.

Ugyanakkor egy döntő fontosságú tényt kihagytak a beszámolóból, méghozzá azt, hogy Nagyatád polgármestere egy régi baloldali káder, korábban a Somogyért Egyesületben politizált, amely a 2000-es években az MSZP-vel koalícióban irányította a megyei közgyűlést. Emlékezetes, hogy az egyesület elnöke, Gyenesei István a Gyurcsány-kormány önkormányzati minisztere is volt.

De maga Ormai István is elmondta a Népszava egy korábbi cikkében,

róla pontosan tudják, hogy baloldali, szociálisan érzékeny, s egy nyitott, szabad gondolkodású város az ideálja.

A lap azt is megjegezte, hogy Nagyatád független polgármestere ellen a Fidesz–KDNP-ciklusok óta eredménytelenül indítja el aktuális jelöltjeit, vagyis azzal sem vádolható Ormai, hogy a kormánypártokkal kötött politikai háttéralkunak köszönhetné a polgármesteri pozícióját. Ennek fényében már nem állja meg a helyét az a koncepció, amit a Media1 cikkében is sugallt , hogy „fideszes politikai tisztogatás” történt volna az önkormányzati lapnál.

 

(magyarnemzet.hu)

 

 

 

LEGYÉL NAPRAKÉSZ!

 

Bayer Zsolt: az Amerikai Népszavához és Bartus Lászlóhoz pontosan úgy kell viszonyulnunk, mint Kun Béláékhoz

Meghalt egy motoros Budapesten, a balesetet okozó sofőr elmenekült