Nyertünk! Törökverés a Puskás Arénában

Legyőztük a törököket.

Szoboszlai találatával 1:0-ra győzött a magyar válogatott.

I. FÉLIDŐ:

Nyugodt, higgadt magyar labdabirtoklással kezdődött a mérkőzés, török védelem jól zárta a területeket. Az első helyzet Yildiz előtt adódott, a Juventus 18. éves szélsője a 18. percben a bal szélről lőtt, Gulácsi magabiztosan védett. Hat perccel később Sallai távolról próbálkozott, Günok fogta. A 33. percben Szoboszlai szabadrúgása után Sallai közelről Günokba lőtte a labdát, ami fölépattant. Az ezt követő szögletből Varga fejelt épphogy mellé. A 41. percben a csereként beállt Müldür remek megindulása és passza után Kökcü lövését hárította Gulácsi.

II. FÉLIDŐ:

Az első percben Szoboszlai pontrúgása után Lang csúsztatta meg fejjel a labdát, amibe Ünal kézzel ért bele: büntetőt ítélt a játékvezető. A tizenegyest a magyar válogatott csapatkapitánya magabiztosan értékesítette, 1-0. Néhány percre rá Calhanoglu távoli lövését hárította Gulácsi. A 66. percben egy magyar ellentámadás végén Szoboszlai passzolt Sallaihoz, aki egyből Vargához, az FTC támadójának bal lábas lövését pedig Günok védte lábbal. Néhány percre rá Yildiz ziccerét hárította Gulácsi bravúrral. A meccs hajrájában a török nyomást kivédekezte a magyar válogatott, és a hosszabbításban Kleinheisler lövése után a kapusról kipattanó labdát Schäfer juttatta a hálóba – lesről.

MAGYARORSZÁG – TÖRÖKORSZÁG  1–0 (0–0)
Budapest, Puskás Aréna, 58 000 néző, v.: Frankowski (lengyel)
Gólszerzők: Szoboszlai (48., 11-esből)
HUN: Gulácsi – Balogh B. (Dárdai M., 67.), Lang, Szalai A. – Nego (Bolla, a szünetben), Nagy Á. (Styles, 60.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 60.) – Sallai (Kleinheisler, 80.), Szoboszlai – Varga B. (Ádám M., 80.)  Szövetségi kapitány: Marco Rossi
TUR: Günok – Celik (Aktürkoglu, 77.), Akaydin, R. Yilmaz (Müldür, 27.), Kabak  – Kökcü (Güler, 61.), Yüksek – Yildiz (Uzun, 77.), Calhanoglu, Akgün (B. A. Yilmaz, 77.) – Ünal (Yazici, 61.) Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella