in

Antidepresszánsok, pánikroham, fertőzés – összeszedtük, mit mond a szakvélemény Merkel remegéséről

Egyre több orvost foglalkoztat Angela Merkel német kancellár egészsége

Egyre több orvost foglalkoztat Angela Merkel német kancellár egészsége, miután alig két hét leforgása alatt immár másodszorra is olyan remegés tört rá, amely nemcsak a kezeit, hanem az egész testét foglyul ejtette.

Korábban megírtuk, ma is a világsajtó kereszttüzébe került a német kancellár egészségügyi állapota, ugyanis Merkel épp a német elnökkel, Frank-Walter Steinmeierrel tartott közös sajtótájékoztatót, amikor a 10 nappal ezelőtti rohama után ismét rátört a durva remegés.

A testi tüneteinek enyhítése érdekében asszisztense hiába hozott egy pohár vizet a kancellárnak, Angela Merkel azt nem fogadta el, mellyel – ha véletlenül is –, de saját politikai stábjának a kifogását semmisítette meg, akik korábban dehidratáltságra hivatkoztak. Féktelen rángatózása a felvételek szerint kísértetiesen hasonlít a 10 nappal ezelőtti rohamára, amikor az új ukrán elnök, Volodimir Zelenszkij fogadását követően, a német himnusz alatt jelentkeztek az egész testét érintő tünetek.

Merkel és az emberei hárítanak, az orvosok pedig találgatnak

Szemmel láthatóan nemcsak maga a kancellár, hanem a sajtósa és az egész stábja is rendkívül fegyelmezett, hárító kommunikációt visz, ragaszkodnak ahhoz, hogy „minden rendben van”, esetleg ha tehetik, akkor a melegre és a dehidratáltságra utalnak. Csakhogy több szakember egybecsengő véleménye szerint szinte százszázalékos bizonyossággal kijelenthető, hogy a folyadékhiány és/vagy a napszúrás nem okozhat ilyen tüneteket.

Dr. Sarah Brewer háziorvos, a Healthspan egészségügyi központ szakmai vezetője szerint a tünetek alapján elképzelhető, hogy Merkelnek pajzsmirigy-túltengése van. Elmondása szerint a jelenség ráadásul tízszer gyakrabban érinti a nőket, mint a férfiakat, ezáltal könnyen lehet, hogy innen ered a remegés. Ugyanakkor hozzáteszi, könnyen előfordulhat, hogy valamilyen nagyon erős hatású gyógyszernek a mellékhatása keríti birtokba Merkel testét. Az amerikai orvosi szakirodalom több mint 17 olyan szert különböztet meg, amelynek mellékhatása Merkel rángatózását támasztaná alá. Ezek között megtalálható a

koffein, a különböző antidepresszánsok, egyes antibiotikumok, az alkohol, de még akár a nikotin is.

Egyesek szerint az alacsony vércukorszint is hozzájárulhat a rohamokhoz, ám a szakirodalom megjegyzi, hogy az ilyesfajta tünetek nagy valószínűséggel a diabétesz velejárói. De az sem kizárt, hogy neurológiai eredetű, úgynevezett „tremorról” van szó, amely akár pánikrohamtól, gyógyszermegvonástól vagy mérgezéstől alakul ki. Ley Sander, a londoni UCL ideggyógyászattal foglalkozó professzora ugyanakkor kiemeli, hogy ez nem egyenlő a Parkinson-kórral, mivel annak a diagnózisnak a felállításához számos egyéb kórállapot is szükséges.

Peter Gerrard, a londoni Szent György Egyetem professzora igen következetesen azt állítja, hogy Merkel ortosztatikus remegésben szenved, ami annyit tesz, hogy helyzetfüggő. Elmondása szerint ezek a tünetek leginkább az idősebb, 60 feletti korosztályt érintik. Végtagremegésként indul egy-egy ilyen roham, amely akár az egész testre is átterjedhet, majd az aktív mozgással, helyzetváltoztatással fékezhetőek meg a további rángások.

Dr. Mike Fiztpatrick háziorvos úgy látja, nem zárható ki az sem, hogy a német kancellár valamilyen fertőzésben szenved, amelynek súlyos esetben akár az általa produkált tünetekhez hasonló remegés is lehet a velejárója. A néha csupán percekig tartó, intenzív remegés arra szolgál, hogy megemelje a testhőmérsékletet annak érdekében, hogy elpusztítsa a fertőzést okozó baktériumokat.

Két évvel ezelőtt is volt már Merkelnek rohama

Az osztrák Kronen Zeitung beszámolója szerint Merkel 2017-ben, Mexikóvárosban is lábremegéstől szenvedett egy hivatalos látogatás közepette, azonban sem a sajtó, sem pedig az ott megjelentek nem tulajdonítottak neki jelentőséget. Érdemes megjegyezni, hogy a német Bild forrásai szerint a kancellár nemzetközi látogatásai idején nemcsak a saját orvosa, hanem egy mentőtiszt is helyet kap a stábjában.

(forrás: Sümeghi Lóránt, 888.hu)

Nagy-Britannia összeomlott: késelés 14 percenként

A Legfőbb Ügyészség visszavitetné a fogdába a Viking Sigyn kapitányát – A „magyar” bíróság viszont leszerepelt, ismét….