A Fidesz szerint Szél Bernadett – a személyes érintettsége miatt – nemzetbiztonsági kockázatot jelent minden olyan, a Soros-tervvel vagy Soros-hálózattal kapcsolatos parlamenti munka során, amelyben minősített nemzetbiztonsági információkhoz juthatnak a képviselők.
Németh Szilárd, a bizottság fideszes alelnöke az elmaradó bizottsági ülés előtt megismételte:
Az LMP-s Szél Bernadett jelenléte egy olyan ülésen, ahol a Soros-tervről, a Soros-hálózatról van szó, nemzetbiztonsági kockázatot jelent, ezért nem járulnak hozzá a bizottság munkájához.”
A kormánypárti politikus szerint ha az ülésen olyan emberek vannak jelen, akik Soros György szervezeteiben vállaltak munkát, köztük ráadásul egy olyan migránsokkal foglalkozó szervezetben, amelynek vezetője különbnek gondolja a migránsokat a magyar embereknél, az nemzetbiztonsági kockázatot jelent.
Szél Bernadett nehezen vette tudomásul, hogy az ő személyes érintettsége miatt elmaradt a bizottság ülése. Az LMP vezetője szerint a kormánypárti politikusok megpuccsolták a testület munkáját. Azt mondta, Kövér László házelnökhöz fordul az ügyben, és szeretné, ha az igazságügyi bizottság is véleményezné a nemzetbiztonsági bizottságban történteket.
Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke pedig bejelentette, hogy az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnökeként, Soros Györgytől levélben, személyes tájékoztatást kér a Soros-tervről, amely választ eljuttatja majd a teljes magyarországi közélethez.
Németh Szilárd erre reagálva azt közölte, hogy Molnár ilyen levelet hivatalosan nem írhat, mert:
Molnár Zsolt erről nem egyeztetett, tehát túllépi hatáskörét, ha elnökként ilyen levelet ír Soros Györgynek.”
Molnár Zsolt végül bejelentette, hogy február 8-ára ismét összehívja a nemzetbiztonsági bizottság ülését (annak ellenére is, hogy tudja, az ismét határozatképtelen lesz).
(forrás: Vincze Viktor Attila 888.hu)