in

Már megint a magyarok! Fucsovics Márton a nyolcaddöntőben

Éljen! Éljen!

Fucsovics Márton nyolcaddöntőbe jutott egyesben a francia nyílt teniszbajnokságon, miután a harmadik forduló szombati játéknapján 7:5, 6:1, 6:3-ra legyőzte a brazil Thiago Monteirót.

A magyar játékosok közül eddig csak Kehrling Béla, Asbóth József, Gulyás István és Taróczy Balázs tudott a legjobb 16 közé kerülni a „Roland Garros”-on.

A világranglistán jelenleg 63. helyezett Fucsovics újabb sikerével beállította eddig legjobb Grand Slam-szereplését, hiszen a 2018-as és az idei ausztrál nyílt bajnokságon is a negyedik körig jutott.

A magyar teniszező következő ellenfele a 13. helyen kiemelt orosz Andrej Rubljov lesz, de annak a mérkőzésnek az eredményétől függetlenül minden bizonnyal a legjobb ötven közé kerül a világranglistán.