Támogatás
szerda, február 12, 2025
Támogatás
Támogatás

Itt a magyar kalapácsvetés újabb világklasszisa: a fiatal Halász Bence bronzérmes lett az Eb-n

0 megjegyzések 0 megtekintés

A szombathelyiek junior világbajnok és U23-as Európa-bajnok versenyzője, aki a második legjobb eredménnyel (76,81 m) került fináléba, jól kezdett, 77,15 méterrel az első sorozat után a harmadik helyen állt a két favorit lengyel dobó mögött. A háromszoros világbajnok Pawel Fajdek ugyanis tiszteletet parancsoló 78,69-cel, az olimpiai bronzérmes Wojciech Nowicki pedig 77,19-cel indított. Rajtuk kívül még Nick Miller rendelkezett 80 méter fölötti – Halászénál jobb – idei eredménnyel, a brit atléta azonban a fináléban csak 73,16 méterig jutott.

 

 

A második körben Nowicki telibe találta a 80-as vonalat, és átvette a vezetést, Fajdek és Halász rontott. A harmadik sorozat után sem változott a dobogós sorrend, de az idei ranglistavezető (81,85 m) Nowicki tovább javított 80,12 méterrel. Halász Bence ebben a körben kilépett, ahogy Fajdek is.

Innentől a legjobb nyolc folytatta fordított sorrendben, azaz az élen álló dobott utoljára. A Dobó SE versenyzőjének dobása a hálót érte, 73,95 méternél landolt a 7,26 kilogrammos szer. Ötödikre sikerült 77,36 méterrel megerősítenie harmadik helyét. Közben mögötte sorozatról sorozatra lépdelt előre a 12-es döntő legidősebbje, a 42 éves Ivan Tyihon. Pars Krisztián korábbi nagy riválisa, akit doppingolás miatt három világversenyes érmétől is megfosztottak, 75,79-cel, idei legjobbjával hatodik lett. Halászra még kicsit ráijesztett a másik fehérorosz, Pavel Barejsa 77,02-vel. A magyar atléta utolsó dobására már bronzérmesként készülhetett, végül 77,36-tal szerezte meg 21 évesen első felnőtt világversenyes érmét.

„Nem mondtam ki előtte, de reméltem, hogy a dobogó elérhető” – nyilatkozta Halász Bence. Hozzátette, verseny közben figyelte a többieket, kiben mennyi a potenciál, s leginkább a végül negyedik norvég Eivind Henriksentől tartott, aki kétszer is országos csúcsot dobott. „Fontos volt az első dobás, onnan tudtam, hogy a nyolcban biztosan benne vagyok. Úgy éreztem, még több van bennem, de inkább legyek 77 méterrel érmes, mint 80-nal negyedik…” – fogalmazott. A rontásokról elmondta, a jó első dobás után próbált kockáztatni, s mindenképpen javítani akart, ez végül ötödikre jött össze.

Halász Bence a harmadik hellyel biztosította helyét a szeptemberi világkupában, ahol kontinensenként és számonként két versenyző indulhat, de nemzetenként csak egy.

Forrás és fotó: MTI

(forrás:pestisracok.hu)

Gyere, szólj hozzá te is!oszd meg a véleményed!mondd el, mit gondolsz!

Feliratkozás
Kommentértesítést kérek
0 Hozzászólások
Legrégebbi
Legújabb A legtöbb szavazatot kapott
Inline visszajelzések
Minden hozzászólás megtekintése

HÍRLEVÉL

Rólunk

Mindenszo.hu egy Konzervatív, patrióta hírportál. Nálunk a hír szent, a vélemény szabad. A liberálisok gyűlölik a mindenszót, ebből tudjuk, hogy jó úton járunk.
Hitvallásunk: „Aki embernek hitvány, magyarnak alkalmatlan!” Tamási Áron

Támogasson minket

Egyedi támogatás

 

0
Itt tudsz a cikkhez kommentelni!x

Adblock észlelve

Kérjük, támogasson minket azzal, hogy kikapcsolja az AdBlocker kiterjesztést a böngészőjéből a weboldalunkhoz.