in ,

Húsz éve nem volt ilyen: magyar Eb-arany női tornában!

Dévai Boglárka aranyérmet nyert ugrásban a glasgow-i tornász Európa-bajnokságon

A szombathelyi sportoló első helyen jutott a fináléba, így vasárnap délután elsőként mutathatta be gyakorlatát. Ugrása mindkét alkalommal jól sikerült, de a leérkezés egyik esetben sem volt hibátlan.

A 6,0-s erősségű ugrása után egy, az 5,4-es erősségű után három tizedpontos levonást kapott, így 14,349 ponttal zárt.

A folytatásban senkit nem büntetett levonással a zsűri, de nem is voltak olyan erősségű gyakorlatok, amilyet a magyar versenyző bemutatott.

A hatodik induló után már biztos volt, hogy Dévai érmet nyer, majd a német Sarah Voss sem tudta megelőzni, és az orosz Angelina Melnyikova is csupán a második helyet tudta megszerezni.

Rettenetesen izgultam, nagyon rosszul voltam, azt hittem, kihullik a hajam. Még mindig nem hiszem el, hogy húsz év után újra sikerült aranyérmet nyerni”

– nyilatkozta boldogan a szombathelyi sportoló a döntőt követően.

Draskóczy Imre szövetségi kapitány úgy fogalmazott, hogy csodálatos eredmény született, és ha ezeket az ugrásait Dévai tovább csiszolja, akkor az októberi, dohai világbajnokságon is jól szerepelhet.

Dévai sikerével húsz év után nyert aranyérmet Európa-bajnokságon magyar női tornász

(forrás: Bertha László, 888.hu)

Csúcsra járatta az ellenzéki sajtó egy orbitális hazugság elkenését – hvg.hu-tól a 24.hu -ig