Támogatás
hétfő, április 21, 2025
Támogatás
Támogatás

A Jobbik az utolsókat rúgja – Tovább bomlik a Jobbik: most alapító tagok távoztak Veszprémből

0 megjegyzések 7 megtekintés

Tovább fogy a Jobbik, a pártot ezúttal Veszprém megyében hagyták el heten. Ezzel a Jobbik újabb önkormányzati mandátumokat veszített, a kilépők ugyanis függetlenként folytatják képviselői munkájukat. A Jobbikból tavaly június óta kilenc polgármester távozott, és több mint 130 önkormányzati mandátumot vesztett a párt – írja a Magyar Idők mai lapszámában.

 

A kilépők között van Forgóné Kelemen Judit veszprémi, Pataricza György ajkai önkormányzati képviselő, valamint Sárándi Balázs, a veszprémi közgyűlés pénzügyi és költségvetési bizottságának tagja is.

A Jobbikhoz eljuttatott kilépési nyilatkozatban felidézik, hogy 2015-ben a helyi időközi választáson a tagság megkérdezése nélkül akarták Török Gábort jelöltetni, majd a „budai jogásznőt”, Varga-Damm Andreát favorizálta a párt, megint csak a most kilépők véleményének kikérése nélkül.

Emlékeztetnek továbbá Vona Gábor ominózus kijelentésére, miszerint ő vette el a Jobbik lelkét, illetve a balliberális oldalnak mindenáron való megfelelési erőlködést. Mindezek hatására néhányan már Faustot látták az elnökükben. Csupán Mephisto szerepe volt még homályos – fogalmaztak.

Hozzátették, hogy Mirkóczki Ádám azon kijelentésével, miszerint a 2010 előtti retorika volt a nem igaz, bebizonyosodott, hogy a vezetés teljesen elfordult az induláskor megfogalmazott iránytól.

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem mi, hanem a vezetés kanyarodott el a jobboldali radikális nemzeti keresztény oldalról. Mi maradtunk ott, ahová beléptünk, míg ők másik pártot hoztak létre a Jobbik romjain – fogalmaztak a kilépők, akik egyébként 2008-ban alapítói voltak a veszprémi szervezetnek.

Több mint százan léptek már le

Noha a Jobbik megtisztulási folyamatként kommunikálja, hogy az elmúlt bő fél évben számos jobbikos polgármester kilépett a pártból, több mint 130 önkormányzati mandátumot elvesztettek, és az országgyűlési képviselőcsoportból eddig négyen távoztak úgy, hogy ma már a Mi Hazánkat képviselik, az őszi önkormányzati választás előtt komoly gondokat is okozhat a pártnak, ha további embert és mandátumot veszít.

Ráadásul a Jobbik tagsága sem állhat jól. A párt beszámolóiból az látszik, több helyen alakult új alapszervezet, a tavaly októberi kongresszusi létszámból azonban arra lehet következtetni, a Jobbiknak vélhetően már háromezer tagja sincs.
(888.hu)

Gyere, szólj hozzá te is!oszd meg a véleményed!mondd el, mit gondolsz!

Feliratkozás
Kommentértesítést kérek
0 Hozzászólások
Legrégebbi
Legújabb A legtöbb szavazatot kapott
Inline visszajelzések
Minden hozzászólás megtekintése

HÍRLEVÉL

Rólunk

Mindenszo.hu egy Konzervatív, patrióta hírportál. Nálunk a hír szent, a vélemény szabad. A liberálisok gyűlölik a mindenszót, ebből tudjuk, hogy jó úton járunk.
Hitvallásunk: „Aki embernek hitvány, magyarnak alkalmatlan!” Tamási Áron

Támogasson minket

Egyedi támogatás

 

0
Itt tudsz a cikkhez kommentelni!x

Adblock észlelve

Kérjük, támogasson minket azzal, hogy kikapcsolja az AdBlocker kiterjesztést a böngészőjéből a weboldalunkhoz.