– Júniusban az utolsó uniós kiskapuk is bezárulnak az ukrán mezőgazdasági termékek előtt, és ez a közép-európai országok, részben Magyarország sikere. Üröm az örömben, hogy ezzel párhuzamosan, Brüsszel gőzerővel dolgozik egy új, kétoldalú megállapodáson is, amely egyfajta jogi áthidalásként újra semmissé tenné a helyi gazdákat védő kereskedelmi korlátokat – hívta fel közösségi oldalán a figyelmet a fejleményekre Hortay Olivér.
A Századvég klíma- és energiapolitikai üzletágának vezetője kiemelte:
Az egyezménnyel tehát pontosan oda kerülnénk vissza, ahonnan az ukrán gabonadömpingről szóló konfliktus kezdetén elindultunk. A lépés ráadásul Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozásának is nagy lökést adna, hiszen a tárgyalások egyik legérzékenyebb kérdését, a kereskedelmi viszonyok kialakítását söpörné szőnyeg alá.
– Ha ugyanis már van megállapodás, nincs miről vitázni. Márpedig egyre inkább úgy tűnik, hogy Ukrajna csatlakozásának ügye nem vitatéma. Legalábbis a brüsszeli álláspont szerint – tette hozzá az üzletágvezető.
(magyarnemzet.hu)
Kérlek segítsd munkánkat és a mindenszo.hu fennmaradását, mert a liberálisok el akarnak minket TAPOSNI!
Támogasson minket!
Kártyás fizetéshez kattintson az összegre, amennyivel támogatni szeretne minket.
Egyedi összeggel szeretne támogatást küldeni? Kérem, írja be az összeget, majd nyomja meg a "Támogatom" gombot!
Átutalással szeretne támogatást küldeni?