in

Óriási magyar siker! – Fucsovics elképesztő formában: most a világranglista huszadik helyezettjét győzte le

Fucsovics Márton óriási formában teniszezik

Fucsovics Márton óriási formában teniszezik, a szófiai döntő után Rotterdamban már a negyeddöntőben jár, miután két szettben legyőzte kilencedik kiemelt, a világranglistán 20. (!) ellenfelét. Teniszezőnkön nem látszik a sorozatterhelés miatti fáradtság, fejben továbbra is nagyon erős, és rendre hozza a fontos pontokat, játékokat. A negyeddöntőben a világranglista hetedikjével találkozik.

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott csütörtökön az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, miután legyőzte a kilencedik helyen kiemelt Nikoloz Baszilasvilit. Klasszisunk olyan teniszezőt győzött le, aki jóval előrébb áll a világranglistán, hiszen a grúz a 20.

Pedig nem indult jól a találkozó Fucsovics számára, hiszen 2:2 után elbukta az adogatását. 5:5-nél aztán beérte riválisát, a rövidítésben pedig – amelyben Baszilasvili szervából nem nyert pontot – magabiztosan zárta le a 46 percig tartó első játszmát. A második szettben már esélyt sem adott: a játszma rögtön Fucsovics két brékjével kezdődött. Mivel saját adogatásait hozta, így 5:1-nél Baszilasvili a mérkőzésben maradásért szervált, ám sikertelenül, így 6:1-gyel végződött a 34 perces második játszma. A vasárnap Szófiában még döntőt játszó Fucsovics összességében 1 óra 21 perc alatt biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol az első helyen kiemelt Nisikori Kejjel találkozik. Bár féltettük, hogy nem bírja az elképesztő terhelést, egyelőre semmi gond: élete formájában játszik.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Fucsovics Márton–Nikoloz Baszilasvili (georgiai, 9.) 7:6 (7-1), 6:1
korábban:
Nisikori (japán, 1.)–Gulbis (lett) 6:1, 6:4
Medvegyev (orosz, 5.)–Verdasco (spanyol) 6:2, 7:5
Dzumhur (bosnyák)–Kukuskin (kazah) 6:4, 7:6 (7-3)
Tsonga (francia)–Griekspoor (holland) 7:6 (7-5), 6:1

A negyeddöntő párosítása: Nisikori–Fucsovics, Wawrinka (svájci)–Shapovalov (kanadai, 10.), Monfils (francia)–Dzumhur, Medvegyev–Tsonga

(forrás:pestisracok.hu)

Erősödött a Fidesz, a Jobbik megint gyengült – Ez már a vég?