in ,

MEGINT MAGYAR ARANY! – Takács arany-, Lakatos ezüstérmes 5000 méteren

A magyar versenyzők egy-egy arany- és ezüstérmet nyertek az 5000 méteres számokban

A magyar versenyzők egy-egy arany- és ezüstérmet nyertek az 5000 méteres számokban, így a küldöttség 6 első, 5 második és 4 harmadik hellyel zárta a vasárnap véget ért belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságot. Az olimpiai számokat tekintve 3-3-2 a mérleg.

A Vasas kajakosa, Takács Tamara – aki szombaton második lett 1000 méteren – már az első, nagy kör után az élboly elejére lapátolt a 17 résztvevő között, s innentől kezdve nem is engedte ki a vezetést a kezéből. Egy ideig még vele tartott a francia Sarah Troel, a norvég Anna Sletsjoee és a belga Hermien Peters, majd két körrel a vége előtt már csak utóbbi, de kisvártatva ő is leszaladt. A magyar versenyző az utolsó 6-800 métert már teljesen egyedül, senkitől sem zavartatva tette meg, s a célba érve a levegőbe csapva ünnepelte fölényes győzelmét.

A győztes Takács Tamara (b), a második helyezett, francia Sarah Troel (k) és a bronzérmes belga Hermien Peters a női kajak egyesek 5000 méteres döntőjének eredményhirdetésén a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A női kenusok kilencfős mezőnye rögtön a rajt után szétszóródott, az élre a fehérorosz Volha Klimava állt, őt Lakatos Zsanett követte. A verseny gyakorlatilag nem tartogatott izgalmat, minden versenyző megtartotta a start utáni pozícióját, így a magyar is a másodikat.

A leghosszabb táv férfi számai nem sikerültek jól a magyaroknak, a kajakos Varga Ádám 11. lett a 22 induló között, míg a kenus Kiss Tamás 13. helyen ért célba a 16 fős mezőnyben.

A második helyezett Lakatos Zsanett a női kenu egyesek 5000 méteres döntőjének eredményhirdetésén a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon