in , , ,

Liberálisok, zsebkendőt elő! – Keményen beolvastak az Orbán-fóbiával küszködő Applebaumnak

Meg is érkezett Anne Applebaum korábbi ámokfutására a válasz. Liberálisok, zsebkendőt elő!

Meg is érkezett Anne Applebaum korábbi ámokfutására a válasz. Liberálisok, zsebkendőt elő!

 

Anne Applebaum, a liberális Washington Post szerzője pár nappal korábban egy masszív sivalkodást hajtott végre.

100 évvel később, a bolsevizmus visszatért – És emiatt aggódnunk kellene című cikkében többek között azt találta mondani Applebaum, hogy a mai politikusok – Orbán Viktor, Donald Trump, Nigel Farage, Marine Le Pen és Jaroslaw Kaczynski – között rengeteg a párhuzam.

Ők nem jobboldaliak, hanem neobolsevikok, mert tevékenységükkel roncsolják a liberális demokrácia intézményrendszerét.

Kovács Zoltán kormányszóvivő ezt nem hagyhatta annyiban, s blogjában oltotta atomjaira a Washington Post publicistáját.

Szerinte Applebaum eltorzított tényekkel támasztja alá minden bizonnyal fals párhuzamát. Mint írta, valójában az Orbán-kormány vezette be a legalacsonyabb vállalati nyereségadót az EU-ban, ellenőrzés alatt tartja a költségvetési hiányt, azaz az állami kiadásokat és az államadósságot, illetve az elmúlt nyolc évben rekordalacsony munkanélküliség alakult ki Magyarországon. Családtámogatási programja számos eredményt hozott, és a déli határkerítés a nulla közelébe szorította le az országba érkező illegális bevándorlók számát.

Mik ezek, ha nem egy valódi jobboldali gazdaság- és társadalompolitika sikerei?

– tette fel a kérdést Kovács.

Applebaum arról is írt, hogy 100 éve Oroszországban a bolsevikok egy puccsal vették át a hatalmat a cári kormányzattól, amelyet Orbánéhoz és Trumpéhoz hasonló kíméletlen hatalomgyakorlás követett. A kormányszóvivő szerint azonban ez is totális hülyeség, hiszen a magyar kormányfőt és az Egyesült Államok elnökét is demokratikus úton választották meg, terminusukat pedig négyévenként meg kell újítani. A bolsevikoknál erről szó sem volt.

A kormányszóvivő felhívja a figyelmet arra is, hogy a Washington Post publicistája néhány hónappal ezelőtt még azzal vádolta Orbán Viktort, hogy bátorítja a fasizmust. Ehhez képest elég nagy fordulatnak tűnik, hogy most meg neobolseviknak minősíti.

A Washington Post publicistája tévedett akkor is, amikor azt állíotta: a magyar miniszterelnök eltitkolja a nagy részben orosz hitelből elindult paksi bővítés részleteit. Magyarán: hazudik a projekt igazi céljáról, ami nem az energiaellátás biztosítása, hanem a lenyúlás.

Kovács szerint eleve kérdéses, miért tekinti magától értetődőnek Applebaum, hogy a beruházás korrupcióval jár. Még érthetetlenebb azonban, hogy miért emlékezteti ez a projekt egy véres, hazugságra épülő diktatúra viselt dolgaira?

Végezetül: Kovács Zoltán súlyosan sértőnek találja Anne Applebaum megjegyzéseit, de olyan hígnak, sekélyesnek tartja érvelését, hogy arra felesleges több időt fecsérelni. Azt azonban mindenképp érdemes megjegyezni: a Washington Post szerzője is csatlakozott ahhoz a társasághoz,

akik kóros orbanofóbiával küszködnek.
Mit is jelent pontosan az orbanofóbia? Ilyenkor a politikusok, véleményvezérek, bérfirkászok hátrahagyják az objektivitásukat, a józan megfontolásukat, és Orbán-ellenes irracionális gyűlölködésbe fojtják a bánatukat.
(Nagy Gábor, 888.hu)

Ildikó reggel nem vette be a gyógyszert – Lendvai Ildikó lesimicskázta Mészáros Lőrincet

1 éve nyert Trump – így sivalkodtak akkor a libsik (videó) – Hisztéria, sírás, halálhörgés, jajveszékelés, artikulálatlan rikácsolás és teljes megsemmisülés