Támogatás
csütörtök, szeptember 19, 2024
Támogatás
Támogatás

Egyre több orvos jelenti ki, hogy nem szabad naptejet használni!

a mindenadmin
0 komment 40 megtekintés

Ez nem az a kérdés, hogy melyik oldal médiája riogat, ez tiszta egészségügy, meg nagy lobbik, nem magyar lobbik kérdése. Leírunk pár dolgot, mert évek óta foglalkozunk a napozással, meg a napkrém, naptej kérdéseivel, sok jó cikk született már magyar oldalakon is, ezeket összegezzük most!

 

Napfénytől nem leszel rákos

Ezt sem mi mondjuk, hanem rendes, normális amerikai kutatások.

Míg a melanoma a bőrrákos megbetegedések kevesebb, mint 2 százalékáért felelős, képes átterjedni más szervekre, ezáltal rendkívül agresszívvé válva. Ez az oka, hogy a bőrrákosok többsége melanomában hal meg. Fontos, hogy minden ellenkező híreszteléssel szemben a napozás nem okoz melanomát.

Dr. Daniel Coit, a New York-i Sloan-Kettering Rákkutató Központ (MSKCC) sebész-onkológusa az intézet 2012-es egészségnevelési szemináriumán közzétette melanomával kapcsolatos kutatási eredményeit. A kutatóorvos megdöbbentő bizonyítékokat felmutatva eloszlatott több, a melanomával kapcsolatos fontos tévhitet.

A hallgatóság nem kis meglepetését okozta, amikor kijelentette, hogy a melanomás esetek többségének nincsen köze a napsugárzáshoz, tehát napvédőszerek használatával és a nap kerülésével nem előzhető meg a betegség. Kifejtette továbbá, hogy a melanoma kialakulása közvetlen kapcsolatban van a családi hajlammal, és a betegséget génmutációs betegségnek nevezte.

Egy 2002-es brit tanulmány szintén hasonló, érdekes következtetésekre jutott. Összességében elmondható, hogy a tudomány nem tudta egyértelműen bizonyítani a napvédőszerek hatásosságát a melanoma megelőzésében. Két vizsgálat védőhatást mutatott ki. Ám három másik ennek az ellenkezőjét találta, azaz az utóbbi vizsgálatokban a napvédőszerek használatával a melanomás megbetegedések számának szignifikáns növekedése járt együtt.

Dr. David Mitchell PhD, a Texasi Egyetem MD Anderson Rákkutató Központja Karcinogenezis Tanszékének professzora egy halakon végzett vizsgálattal kimutatta, hogy az UVA-sugárzás nem okoz melanomát, és nem felelős a betegségnek az elmúlt 30 év során tapasztalt elterjedéséért.

 

UV SUGÁRZÁS nem káros

A D-vitamin-termelés gátlásán túl a napvédőszerek más, közvetlenebb módokon is képesek rákot okozni. Aki magas fényvédőfaktorú napvédőszert használ, az nagyobb eséllyel marad túl hosszú ideig a napon, ezáltal túlzott mennyiségű sugárzásnak és akár a leégés vagy a napszúrás veszélyének is kitéve magát.

A leégés egy, túlzott UV-sugárzás hatására jelentkező, fájdalommal kísért immunválasz, amelynek során gyulladáskeltő anyagok, ún. citokinek keletkeznek. E folyamat során a szervezet eltávolítja a károsodott sejteket, és új, egészséges sejteket épít be helyettük. Ez ugyan első hallásra jól hangzik. A gond az, hogy a citokinek hatására szabad gyökök képződnek, amelyek képesek károsítani a DNS-t. Ezáltal akár olyan mutációkat is okoznak, amelyek daganatképződéshez vezetnek.

Bizonyított, hogy a citokinek résztvevői olyan folyamatoknak, amelyek végül daganatképződéshez, -növekedéshez és -terjedéshez, valamint áttétek kialakulásához vezetnek. Ezen felül a rendszer eleve tökéletlen mivolta miatt nem eltávolított, károsodott bőrsejtek is elrákosodhatnak. Lényegi különbség van tehát a mértékletes napozás és a rendszeres rákvörösre égés között. Tehát nem a napozás rákkeltő.

 

 

NAPTEJET NE!

A naturalisa.hu írja:

KÁROS ÖSSZETEVŐK A NAPOZÓKRÉMEKBEN, NAPTEJEKBEN
Háromféle módon védekezhetünk a káros sugárzástól. Lehetnek kémiai szűrősek és fizikai (ásványi) szűrős naptejek és emellett vannak olyan növényi olajok és vajak, melyek eleve rendelkeznek valamennyi fényvédő hatással. Ezt nevezzük biológiai fényvédelemnek, azonban ezt csak kiegészítésként használjuk, önmagukban nem állják megy a helyüket. Vagyis nem elég, ha kizárólag kókuszolajat, sheavajat vagy kakaóvajat használtok a napozáshoz. Viszont, ha egy naptej tartalmaz ilyen összetevőket, az szuper kiegészítő, feltéve, ha nem kémiai szűrős a termék.

 

ÖSSZETEVŐK, MELYEKET FELTÉTLENÜL KERÜLJ EL NAPTEJ VÁSÁRLÁSA SORÁN!

OXYBENZONE, OCTINOXATE, HOMOSALATE (HMS), OCTISALATE, OCTOCRYLENE, OCTYL-METHOXYCINNAMATE (OMC)
Kémiai UV sugarakat szűrő anyagok, melyek hormonkárosítók lehetnek, azaz befolyásolják a hormonrendszer működését.

 

RETINYL PALMITATE
A vitamin kivonata, egy 2009-ben végzett vizsgálat szerint napfény jelenlétében felgyorsítja a bőrrák kialakulását.

 

NANO MÉRETŰ CINK-OXID ÉS NANO MÉRETŰ TITÁNIUM-DIOXID
Ezzel a két termékkel a normál formájukban nincs semmi probléma, kiváló fizikai (ásványi) fényvédők, azonban nano méretű formájuk azonban már káros lehet, ugyanis könnyen bejutnak a szervezetbe. Ezért kerüld azokat a napozó termékeket, amelyekben a cink-oxid és/vagy a titánium-dioxid nano formában van jelen (ezt a címkén jelezni kell!) Belélegezve szintén károsak, ezért ne vásárolj spray formátumú napozó terméket.

 

PEG-SZÁRMAZÉKOK – POLYETHYELENE GLYCOL
(minden, ami ezzel a három betűvel kezdődik: PEG) Emulgeálószerként használják (az egymással nem elegyedő anyagok eloszlatására, mint pl. víz és olaj elegyítésére) Potenciális rákkeltő, mely befolyásolja a bőr természetese védekezőképességét. Gyakran okoz bőrirritációt, könnyen átjárhatóvá teszik a bőrt, ezáltal a veszélyes anyagok könnyebben bejuthatnak a bőrbe.

 

PARABÉNEK – METIL-, ETIL-, PROPIL-, ÉS BUTIL PARABÉNEK
Nagyon gyakran alkalmazzák a kozmetikumokban, tartósítószerként használják a parabéneket. Befolyásolják a hormonrendszert és összefüggésbe hozhatóak a rákos megbetegedésekkel is.

 

SZINTETIKUS ILLATANYAGOK – FRAGRANCE/PARFUM
Sajnos a parfümök és illatkeverékek pontos alkotóelemei titkosak, ezért nem is lehet pontosan tudni, hogy mit tartalmaznak. Az azonban elmondható, hogy sok közülük ásványi olaj alapú és ftalát tartalmú. A ftalátok károsak, rákkeltő hatásúak.

 

 

 

 

11 és 3 óra között menj napozni

Pont akkor kell Napozni, amikor tiltják! Hogy hogyan kell jól napozni? Elmondjuk, nagyon egyszerű! Tény, hogy le lehet égni a napozástól, főleg, ha idén először mész ki a napra. Nem kell több órát napozni első alkalommal, mert valóban leégsz, csúnyán! És az fáj! Mondjuk első nap 1 óra napozás, kis bőrpír még nem vészes, nem fogsz húsz perc alatt leégni, ez hazugság! 4-5 nap mérsékelt napozás után már barna leszel, hámlani sem fogsz! 1-2 hét alatt szép barna leszel, az a bőr védekezési mechanizmusa és utána már egész nap napozhatsz sokat, NAPTEJ NÉLKÜL! Nincs rá szükség! A pórusokat is eltömíti!

 

 

 

A D vitaminhiány rákhoz vezet

A D-vitamin elősegíti a sejtek differenciálódását, csillapítja a növekedési jeleket, csökkenti a sejtburjánzás mértékét. Ezen kívül tompítja az IGF-1 (inzulinszerű növekedési faktor 1) rákprogresszióra gyakorolt hatását és gátolja az angiogenezist (az új erek képződését az új daganatokban). Joggal feltételezhető tehát, hogy az alacsony D-vitaminszint felelős a bőrrákos esetek számának növekedéséért. És számos vizsgálat ki is mutatta, hogy az alacsony D-vitaminszint hozzájárulhat a bőr, a mell, a vastagbél, a petefészek és a többi szerv rákos megbetegedéséhez.

Néhány e vizsgálatok közül:

  • Dr. William B. Grant PhD járványszakértő, a San Francisco-i Napfény-, Táplálkozás- és Egészségkutató Központ (SUNARC) alapítója szerint az elégtelen napozás évente valószínűsíthetően több, mint 50.000 amerikai halálát okozza. Grant egyik vizsgálata 17 féle rák esetében talált fordított kapcsolatot a halálozási arány és a napozásból származó D-vitamin szintje között. A vizsgálatból az is kiderült, hogy a D-vitamin csökkenti a melanoma kockázatát. Egy másik vizsgálatával pedig azt mutatta ki a kutatóorvos, hogy az USA lakosságának körében az UVB-sugárzás 16 féle rák kockázatát csökkenti.
  • Egy 2003-as, a Journal of Investigative Dermatology című folyóiratban (az amerikai bőrgyógyászok tudományos lapjában) megjelent vizsgálat fordított kapcsolatot talált az embert érő napfény mennyisége és a melanomakockázat között. Azoknál, akik életük során több napsugárzásnak voltak kitéve, alacsonyabb melanomakockázatot találtak a kutatók.
  • A Leedsi Egyetem egyik, melanomásokon végzett vizsgálata a legrosszabb prognózist a legalacsonyabb D-vitaminszintű egyéneknél találta, míg a napon többet tartózkodó (tehát magasabb D-vitaminszintű) betegeknél csökkent halálozást figyelt meg.

A fenti tanulmányok szerzőin kívül számos más rákszakértő is arra a következtetésre jutott, hogy nem a napsugárzás okozta a bőrrákos megbetegedések számának megnövekedését, sőt, a napozás sok rákfajta ellen védő hatással bír. Ami viszont az egyik oka lehet a problémának, az a napvédőszerek.

 

 

Hajrá, D vitamin, hajrá napozás!

 

 

 

(vitaking.hu, naturalisa.hu, mindenszo.hu)

 

 

0 0 szavazatok
Cikk értékelése
Feliratkozás
Kommentértesítést kérek
0 Hozzászólások
Legrégebbi
Legújabb A legtöbb szavazatot kapott
Inline visszajelzések
Minden hozzászólás megtekintése

Rólunk

Mindenszo.hu egy Konzervatív, patrióta hírportál. Nálunk a hír szent, a vélemény szabad. A liberálisok gyűlölik a mindenszót, ebből tudjuk, hogy jó úton járunk.
Hitvallásunk: „Aki embernek hitvány, magyarnak alkalmatlan!” Tamási Áron

Támogasson minket

Egyedi támogatás

 

Adblock észlelve

Kérjük, támogasson minket azzal, hogy kikapcsolja az AdBlocker kiterjesztést a böngészőjéből a weboldalunkhoz.