A Dynamit Nobel Defence portfóliójában négyféle vállról indítható rakétafegyver található meg, legismertebb termékük talán a Panzerfaust 3-as rakétagránát-vető, amely a honvédségnél használt RPG–7-es modern utóda lehet. Ezen kívül még háromféle többcélú, járművek, épületek és gyalogosok ellen használható, vállról indítható rakétafegyvert is készítenek: az RGW 60-as, 90-es és 110-es családot.
Mint azt a Magyar Nemzet is megírta, a négy évvel ezelőtt útjára indított Zrínyi honvédelemi és haderőfejlesztési programban a Magyar Honvédség létszámának növelése mellett a hadsereg újrafegyverzését tűzte ki a kormány, lehetőleg minél több magyar vagy magyarországi vegyesvállalat bevonásával. A program keretében létesült kézifegyvergyár Kiskunhalason, ahol cseh licenc alapján pisztolyokat, géppisztolyokat és gépkarabélyokat állítanak elő. Az Airbus H145M és H225M helikopterek beszerzésével párhuzamosan közös alkatrészgyárat épít az európai cég és a magyar állam Gyulán. Augusztus végén jelentették be, hogy a Rheinmetall AG gyárat épít Zalaegerszegen, ahol a honvédség új csúcskategóriás gyalogsági harcjárművét, a Lynx KF41-eseket fogják gyártani, illetve komoly fejlesztői és tesztbázist is kialakítanak a zalai megyeszékhely járműipari tesztpályája mellett.
Nagy multú hadiipari cégeket is vásárolt az állam, illetve magyar befektetők, így került hazai érdekeltségbe az osztrák Hirtenberger AG védelmi ágazata, amely aknavetőket, illetve tüzérségi lőszereket gyárt, valamint a cseh Aero Vodochody repülőgépgyár, amely sugárhajtású kiképző és könnyű támadógépeket gyárt.
(Baranyi Gábor, magyarnemzet.hu)
Oszd meg a barátaiddal is!