in ,

Azért ez durva – Az egész fővárost behálózó visszaosztó-jutalékos rendszert épített ki a baloldal Budapesten – Ki akar ezekre szavazni???

Nehéz lenne megállapítani, hogy pontosan melyik pártok milyen mélységig érintettek abban a hálózatban, amely a folyamatosan felszínre bukó fővárosi korrupciós hálózatok feltárásával kirajzolódik

Nehéz lenne megállapítani, hogy pontosan melyik pártok milyen mélységig érintettek abban a hálózatban, amely a folyamatosan felszínre bukó fővárosi korrupciós hálózatok feltárásával kirajzolódik.

Úgy tűnik, ahogy a pártrendszernek, úgy a Budapestet átszövő jutalékos, visszaosztáson alapuló rendszernek is a Gyurcsány-párt a fő működtetője. A rendszerben azonban a szocialista párt megmaradt üzleti és humánerőforrásait is felhasználják egyes “üzleti” körök, míg a törpepártok rendre kiszolgálói feladatokat látnak el a rendszerben. Egy valami azonban biztos: látható mintázat rajzolódik ki a Trippon Norbert újpesti alpolgármester házánál, az óbudai városházán, valamint a főpolgármester jogászánál, Vig Mórnál tartott NAV-razziákból, és az elmúlt hónapok ezen körökhöz köthető botrányaiból. Legalábbis kontextusba került az a Lackner Csabának tulajdonított mondás, miszerint aki nem keresi meg az önkormányzati politikában az évi száz milliót, az hülye.
A PestiSrácok.hu több szálon is foglalkozott az elmúlt hetekben azzal a számlagyáros csalássorozattal, amelynek középpontjában a SZIN-KER Kft. nevezetű cég állt, és amely a jelenlegi feltételezések– illetve az egyik vádlott vallomása– szerint nagy értékű közbeszerzések elnyerésének ellentételezéséül újíthatta fel Újpest közbeszerzésekért is felelős alpolgármesterének kerületi házát, amelyet úgy próbáltak fedezni, hogy a számlákat egy másik cég állította ki, a pénzekkel pedig a feltételezések szerint készpénzben számolhattak el a felek.

 

 

2020 közepe tájékán megkeresett S. András (SZIN-KER ügyvezetője– a szerk.), hogy ők nyertek pár „DK-s” vezetésű kerületben építési munkákat, és különböző pénzkifizetéseket kellene cserébe teljesíteniük politikusoknak s megkérdezték, hogy tudnék-e abban segíteni, hogy egy újpesti politikus lakásának felújítását legalizáljuk az általam kiállított fiktív számlákkal

–derül ki a vallomásból, de a cégvezető elmeséli a vallomásban, hogy az ellenértékeket, amint megkapta  Trippon Norbert számlájáról, azonnal le kellett készpénzben vennie, és vissza kellett a SZIN-KER-en keresztül juttatnia a politikusnak. Mindezt egy 12-14 százalékos jutalék levétele után.

Azonban a fenti eset úgy tűnik, nem egyedülálló. Szintén a PestiSrácok.hu számolt be arról, hogy a felújítási botrányban érintett cégvezető vallomásában úgy tűnik, hogy nem ferdített, a SZIN-KER tényleg jól fekszik a DK-s vezetésű kerületekben. 2019 óta csak a fővárosi önkormányzatoktól, illetve a BKM-től és elődeitől 3,8 milliárd forint értékben potyogott le nyertes közbeszerzés a Szin-Ker Kft-nek. Ebből a II. kerület 1 milliárddal, Kispest 112 millióval, a XIII. kerület 258 millióval, és a nyertes közbeszerzés-mennyiség alapján csúcstartó Újbuda hat közbeszerzéssel összesen 918 millió forinttal hizlalta a céget. Erre jön a Fővárosi Önkormányzat állítólag spórolási céllal összevont közműszolgáltató cégei által biztosított munkák, általában keretszerződésekben.

 

 

Az ügy annyira látványos, hogy már a baloldali sajtó ingerküszöbét is elérte. A Telex információi szerint további kerületek is érintettek lehetnek a visszaosztós- számlagyáras rendszerben. Ezek közül a legérdekesebb a III., valamint XIX. kerületek, amelyekben jelenleg éppen egy nagyon hasonló ügy van kibontakozóban.

A RECEPT: KÖZBESZERZÉS ÉS VISSZAOSZTÁS

Mint ismert, márciusban robbant a bomba Óbudán: négy embert vettek őrizetbe korrupciós bűncselekmények miatt, majd az óbudai városháza épületében házkutatást tartott a nyomozó főügyészség. Akkor a városháza bőszen cáfolta, hogy önkormányzati alkalmazott vagy politikus lett volna az őrizetbe vettek között, akiket egyébként le is tartóztatott az illetékes nyomozási bíró.

A botrány kirobbanásakor letartóztatott négy gyanúsított, a Kispestről érkező Patek Gábor és csapata a megalapozott gyanú szerint teljesítés nélkül számlázott az önkormányzat felé, az így kicsalt pénzt pedig a választási kampányban is felhasználhatták. Az ügy egyik résztvevője azonban ennél is tovább ment. A PestiSrácok.hu által megszerzett vallomásában azt állította: a gyanúsítottak közlése szerint a visszaosztott pénzekből jutott az óbudai polgármesternek is.

P. Gábor neve már többször megfordult a sajtóban: beszélt róla már az Anonymus-maszkos szivárogtató is, akkor éppen az érkező milliókat és százezreket számolta el egy ismeretlennel. De ott volt az óbudai újság botrányos „átszervezésénél” is, amikor a lapot 25 éve üzemeltető céget lecserélték, helyére pedig egy 356 milliós szerződés keretei közt nyerte el öt évre az üzemeltetés jogát az a cég, amelynek intézője is P. Gábor volt.

A kispesti szocialista körökben pedig régóta terjengő mondás, amelyet a fehér poros felvételen kísértetiesen Lackner Csaba, korábban szocialista önkormányzati képviselőnek tulajdoníthatunk úgy tartja, aki nem keres meg évi 100 milliót az önkormányzati politikában, az hülye. Ez az a XIX. kerület, ahol szintén nagyokat nyert a SZIN-KER Kft.

A BUDAPESTI VÁROSHÁZÁN IS MŰKÖDIK A RENDSZER

A főváros központi vezetésében halmozottan zajlanak a mutyik: egyfelől a SZIN-KER Kft. az éppen megszorítás alatt álló közszolgáltatókon nyerészkedett, másfelől párhuzamosan zajlik a magyar önkormáyzatiság talán legsúlyosabb korrupció-gyanús ügye, amely a sajtóban “hídpénzbotrány” néven fut.

Ahogy arról beszámoltunk, a balatonfenyvesi korábbi Főkétüsz-üdülő teljeskörű felújítását – amelyre a munkát ténylegesen elvégző vállalkozók szerint semmi szükség nem volt, csak a pénzt kellett valamire elkölteni – egy 300 millió forintos eseti építési, karbantartási munkákra írt keretszerződésbe szuszakolta be a BKM. A keretszerződésre kiírt közbeszerzést a Szin-Ker Kft. nyerte, akik az építési napló tanúsága szerint a munkaterület-átadáson voltak ott először és utoljára.

A munkára négy tagból álló cégpiramis épült. A Szin-Ker Kft. a Norton Vision Kft-nek adta tovább, az pedig egy Green Dynamic Kft. nevű cégnek, ők szerződtek a munkát elvégző AAA Plusz Energy Kft-vel. Hogy ténylegesen mennyit költöttek el a projektre, az talány, annyi kézen folyatták át a közműszolgáltatótól érkező közpénzt. Annyi tudható, hogy a kicsi cég további munkák ígéretéért áron alul, 57 és fél millió forintért vállalta a teljeskörű felújítást, és ehhez még pótmunkákat is rendeltek. Végül sem az utolsó számlájukat, sem a pótmunkákat nem fizették ki. Ez összesen 22 millió forintot meghaladó összeg, amiért hiába futnak 2022 vége óta, a műszaki átadás-átvételt kérő, sürgető leveleikre sem válaszoltak. Egyszerűen kizárták őket az építkezésről, majd elmondásuk szerint folyamatos fenyegetésekkel próbálták őket leállítani, de ők nem adják fel, mert egy ekkora méretű kintlévőséget nem tudnak kezelni és tönkremehetnek.

A visszaosztós módszerhez hasonló modellt sejtetnek a hídpénzbotrány eddig kiszivárgott részletei is. A fenti “üzleti modellhez” hasonlóan a beszámolók szerint 2020 novembere és 2022 júliusa között az A-Híd 1,4 milliárd forintot utalt a praxisától eltiltott jogász cégének, a Sunstrike Hungary Kft.-nek. Ezt követően ebből az összegből továbbutaltak kilencszázmillió forintot Vig Mór magánszámlájára, illetve ügyvédi letéti számlájára. A gyanú szerint a továbbutalások a Vig Mórhoz köthető számlákra jellemzően ugyanazokon a napokon történtek, mint amely napokon az A-Híd Zrt.-től a pénzek a Sunstrike Kft.-hez érkeztek, az összegeket pedig rövid időn belül készpénzben felvették a számlákról.

A Magyar Nemzet információi szerint lényeges körülmény még, hogy az ügyben nemcsak a NAV, hanem a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) is vizsgálatot indított, majd a nemrég közreadott részjelentésükben megerősítették a fenti információkat, egyben porrá zúzták Karácsonyék addigi védekezését. A főváros balliberális vezetése ugyanis eddig azzal érvelt, hogy a renoválás és a kétes pénzmozgások között nincs időbeli egybeesés. Csakhogy a Kehi egyértelműen rámutatott, hogy a másfél milliárd forint egésze a közbeszerzési eljárás alatt, 1,3 milliárd forint pedig a kivitelezési szerződés megkötése után került az A-Hídtól a számlagyáras exügyvéd cégéhez.

A módszer tehát látványosan hasonló: a számlagyárak mögé rejtett kifizetési láncok végén ott vannak a kerület- és városvezetők, akik felé– az eddig megismert információk szerint– visszafolyik a pénz. Cserébe pedig túlárazott, vagy egyenesen szükségtelen közbeszerzésekkel fizetik ki a baráti cégeket a baloldali politikusok.

 

 

(Szalai Szilárd, pestisracok.hu)

 

 


 

 

LEGYÉL NAPRAKÉSZ!

Poloska vergődik – Szerinte egy sorban haladtak a rakparton az emberek, azért tűnt soknak. Tényleg? Erre itt a cáfolat

Itt vannak a számok! Ennyien voltak a Békemeneten, rendes kalkuláció készült! Magyar Péter figyelmébe!