Közép-Amerikából több migránskaraván indult útnak az Egyesült Államok déli határszakaszának irányába. A legfrissebb jelentések szerint a hatalmas költségekkel járó utakat – Európához hasonlóan – Soros György bevándorláspárti szervezetei finanszírozzák.
A közép-amerikai Honduras, Guatemala és Salvador térségéből több migránskaraván is megindult az Egyesült Államok határának irányába annak reményében, hogy a tömegek, az asszonyok és gyermekek látványa szolidaritásra kényszeríti majd a határőröket. Az amerikai menekültügyi rendszerbe való bekerülést célul kitűző tömegek azonban hatalmas anyagi kiadást vállaltak magukra, szakértők szerint egy ilyen hosszúságú út megtételéhez fejenként mintegy 7 ezer dollár szükséges, miközben az említett országok egy főre jutó éves GDP-je 2,5 és 3 ezer dollár körül mozog.
Sajtóértesülések szerint esetenként fény derült arra, hogy maga a hondurasi és a guatemalai kormány is anyagi támogatásban részesítette azokat, akik vállalták az emigrációt, azonban az amerikai kormány ez ügyből foganatosított segélymegvonási fenyegetését követően mindkét közép-amerikai ország visszakozott. Ám az Egyesült Államokba vágyódó migránsok nem maradtak segítség nélkül, ugyanis
Az akció mögött ugyanis a Pueblo Sin Fronteras nevű szervezetegyüttes áll, melynek több leágazását egyenes ágon finanszírozza a Soros György által alapított Open Society. Az egyik szóban forgó mikroszervezet elnöke, Victor Nieblas Pradas például nemrég azt nyilatkozta, hogy „nem lehet emberi módon fellépni családok ellen, ha bevándorlásról van szó, minden esetben jár nekik a tisztességes eljárás, és nem pedig az azonnali visszafordítás.”
Mint ismert, a 888.hu több ízben is írt már arról, hogy a Soros Györgyhöz köthető bevándorláspárti szervezetek miként segítik az illegális bevándorlók Európába jutását szinte korlátlan pénzbeli és logisztikai segítség biztosításával.
(Sümeghi Lóránt, 888.hu)