Bolgár György számos állítását kell cáfolnunk, mert a Népszavában hazugságok tömegét állította, ezeket tesszük most helyre.
„Azt állította Orbán Viktor (a parlament őszi ülésszakának nyitó ülésén), hogy »a gazdasági növekedés tekintetében az Európai Unió 27 államából a 11. helyen állunk, növekedésünk üteme az EU átlagának másfélszerese (…), de ezzel nem lehetünk elégedettek, még nagyobb növekedésre lesz szükségünk a jövőben«. Ezzel szemben a tény az, hogy a »gazdasági növekedés tekintetében« a magyar gazdaság a legutóbbi negyedévben nem nőtt, hanem visszaesett, és a 27 ország közül csak négyen teljesítettek nálunk rosszabbul. Ezzel tényleg nem lehetünk elégedettek, bár a miniszterelnök ezek szerint még a mínuszt is plusznak tudja látni.
A mindenszo.hu válasza: 2024 második negyedévében 1,3%-kal múlta felül a magyar gazdaság teljesítménye az egy évvel korábbi szintet. Ezzel a magyar GDP növekedés az Eurostat adatai szerint az élmezőnybe tartozik és a 8. legjobb helyet érte el az Európai Unión belül. A hazai gazdaság bővülése megelőzi többek közt a belga, a francia, az olasz, a holland, a román, a lett vagy éppen a német gazdaság teljesítményét.
A második negyedévben ezáltal tovább folytatódott hazánk felzárkózása az EU átlagához, hiszen a magyar növekedés több mint kétszeresét éri el az Eurozóna (0,6%) bővülési ütemének és lényegesen kedvezőbb, mint a 0,8%-ot elérő uniós átlag.
Mindezt a magyar gazdaság úgy érte el, hogy a kedvezőtlen külső körülmények, az elhibázott brüsszeli szankciós politika, valamint a háború elhúzódása visszafogja hazánk iparát és a fogyasztói bizalom erősödését. A háború, a hadiipar és a segélyek finanszírozásán keresztül ugyanis rengeteg pénzt von el a gazdaságtól és a fejlesztésektől, valamint bizonytalanságot kelt a piacokon, ezáltal fékezi a befektetéseket.
A kormány várakozásai szerint idén ősszel már egy békeköltségvetést terjeszthet az Országgyűlés elé, mely a kkv-k támogatását valamint a családok segítését célzó akcióterveken keresztül a gazdasági növekedést is fellendítheti. A célzott kormányzati intézkedések és a háború minél gyorsabb lezárása hozzájárul a jövő évi 4%-os GDP növekedés eléréséhez, melyben a kormány továbbra is bízik.
Bolgár György:
Azt is állította a miniszterelnök (ugyanott), hogy »az ország pénzügyi helyzete megnyugtatóan stabil. Az államadósságot csökkenő pályán tartjuk; 75 százalékon áll, de nekünk az 50 százalék alatti szintet kell megcéloznunk.«
Ezzel szemben a tény az, hogy az ország pénzügyi helyzete se nem megnyugtató, se nem stabil, a költségvetést sűrűn kell módosítani, az államadósságot pedig nem tartjuk csökkenő pályán.
2022-ben és ’23-ban 73% fölött volt a GDP-arányos államadósság, a legutóbbi negyedévben azonban följebb ment, 75,8%-ra. Ahhoz képest pedig, hogy a 2010-es 80%-ból mennyit tudtak mostanáig ledolgozni, az 50%-os cél elérése alig 70 év alatt sikerülhet is. Az Orbán-unokák remélhetőleg még megérik.
A mindenszo.hu válasza: a GDP arányos államadósság 2010-ben 83% volt, 2019-re pedig 65%(!)-ra csökkent. A Covid és a háború miatt természetesen volt egy kis növekedés, de az év végére ismét 70% körül leszünk, jövőre meg újra alatta.
Bolgár György:
Azt állította ezenkívül Orbán (a szocialista pártelnöknek adott parlamenti viszonválaszában), hogy »önök sokkal kevesebbet költöttek oktatásra és egészségügyre is, mint ahogy azt a mostani nemzeti kormány teszi«.
A mindenszo.hu válasza:



































Na, akkor ennyit Bolgár elvtársról. Tisztelettel megkérjük ezúton is Bolgár Györgyöt, hogy ne nézze hülyének a magyarokat és ne manipuláljon minket! KÖSZI! Jó egészséget és több szövegértési képességet kívánunk Bolgár elvtársnak.
mindenszo.hu
Kedves Olvasóm!
Amennyiben lehetőséged engedi , segítsd portálunk fennmaradását, mert veszélyben van a mindenszo.hu további működése.
Támogasson minket!
Kártyás fizetéshez kattintson az összegre, amennyivel támogatni szeretne minket.
Egyedi összeggel szeretne támogatást küldeni? Kérem, írja be az összeget, majd nyomja meg a "Támogatom" gombot!
Átutalással szeretne támogatást küldeni?