29 körzetben már teljes kijárási tilalom van, pedig hivatalosan kétszáznál kevesebb új fertőzöttet találtak múlt csütörtök óta. Bezárnak az iskolák, óvodák, egyetemek.
Pekingben bezárják az iskolákat és az óvodákat a koronavírus-járvány újraéledése miatt
– adta hírül kedden a kínai köztévé.
Hétfőtől zárva lesznek az óvodák, az összes általános és középiskolában távtanításra térnek át, az egyetemeken pedig felfüggesztették az oktatást.
A 21 millió lakosú kínai fővárosban 29 lakóövezetet lényegében lezártak: éjjel-nappal őrzi a hatóság a ki- és bejutási pontokat, és csak szigorú feltételekkel szabad a lakótelepekről ki- és azokba bejutni.
Hasonló szabály vonatkozik Pekingre. Megtiltottak minden nem létfontosságú kiutazást, aki mégis engedélyt kap, annak igazolnia kell teszteredménnyel, hogy nem fertőzött, nehogy kihurcolja a ragályt.
Pekingben a hét végén azonosítottak a Hszinfadi nevű nagybani piachoz köthető járványgócot. 107 hektáros piacot bezárták és széles körű tesztelést végeztek a piachoz köthető emberek körében.
(888.hu)
Oszd meg másokkal is!