in ,

Hivatalos: a magyarok többsége szerint az ellenzéket nem az emberek, hanem a hatalom érdekli

A magyarok 60 százaléka szerint az ellenzéki pártok és politikusok a hatalomra jutás érdekében használják fel a tüntetések adta szereplési lehetőséget

A magyarok 60 százaléka szerint az ellenzéki pártok és politikusok a hatalomra jutás érdekében használják fel a tüntetések adta szereplési lehetőséget – derült ki a Századvég legfrissebb felméréséből.

 

Mint ismert, az elmúlt hetekben több demonstráció is zajlott, melyekhez számos ellenzéki párt és politikus csatlakozott. Az ellenzéki erők céljai és szerepe a tüntetésekben mindazonáltal nem tisztázott. A Századvég friss felmérése annak járt utána, hogy hogyan ítélik meg a magyar választópolgárok az általános sztrájk gondolatát, illetve az ellenzéki pártok és politikusok szerepvállalását az elmúlt időszak demonstrációiban.

Az eredmények azt mutatják, hogy a magyarok döntő többsége (60 százaléka) szerint az ellenzéki pártok és politikusok a hatalomra jutás érdekében használják fel a tüntetések adta szereplési lehetőséget”

– olvasható a közleményben.

Forrás: Századvég

Beszédes adat, hogy a válaszadók mindössze 31 százaléka látja úgy, hogy az ellenzékiek őszintén kiállnak az emberek mellett A munka törvénykönyvének módosítása ügyében. Egyedül a magukat baloldalinak vallók körében vannak többségben azok, akik szerint őszinték az ellenzéki politikusok (53 százalék), a középen állók és a jobboldaliak döntő többsége (52, illetve 82 százaléka) szerint is a hatalomra jutás érdekében vesznek részt az ellenzéki erők a tüntetéseken.

A többség elutasítja az általános sztrájkot

A kutatásból az is kiderült, hogy a többség (55 százalék) nem tartja elfogadhatónak az általános sztrájkot, mert úgy látja, az az ország működésének és békéjének aránytalan sérelmével járna. A megkérdezettek 40 százaléka támogatja az általános sztrájkot A munka törvénykönyvének módosítása kapcsán.

Forrás: Századvég

Módszertan: A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatást végzett 2019. január 7-13. között, amelynek során 1000 véletlenszerűen kiválasztott felnőtt korú személyt kérdezett meg CATI-módszerrel. Az elemzésben közölt adatok legfeljebb plusz-mínusz 3,4 százalékponttal térhetnek el a mintavételből fakadóan attól az eredménytől, amit az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése eredményezett volna.
(Bertha László, 888.hu)

Itt a legújabb agyrém: az Európai Parlament betiltaná a nőkre és a férfiakra utaló szavakat

Most kaptuk – Az ellenzék egy közös EP listával totál becsicskulna