in , ,

A Szent János Kórház főigazgatója: „Nem igaz, hogy nem tesztelnek elég beteget!”

Az Észak-közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő főigazgatója, dr. Takács Péter hosszú interjút adott a család.hu-nak

Az Észak-közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő főigazgatója, dr. Takács Péter hosszú interjút adott a család.hu-nak, amelyben arról is beszélt, mikor érhet véget a járvány Magyarországon, illetve arról is, hogy viselik a helyzetet a kórházban lévő betegek.

A főigazgató elmondta, hogy az elmúlt hetekben hozzászoktak, hogy éjjel-nappal dolgozni kell, s inkább a családjaikat viseli meg jobban a terhelés, Takács Péter felesége egyedül van otthon a négy gyermekükkel.

 

A János kórházban most jelenleg 25 koronavírus-gyanús páciens van. Lélegeztetőgépen egy ember van, 15-en vannak súlyosabb állapotban, őket a többi gyanús esettől elkülönítve kezelik. Akitől mintát vettek, de nincs rosszul, hazamehet, ha vállalja a kéthetes otthoni karantént. Ha a családtagjai veszélyeztetettek, befeküdhet a Kútvölgyi karanténosztályára.

A betegek együttműködőek, de ijedtek – mondta a főigazgató. Nehéz lehet nekik kiszakadni a családból és úgy élni hetekig, hogy csak az őket ellátó személyzettel találkoznak.

A betegségről így beszélt a főigazgató:

„Amit tudunk: minél érettebb a tüdő, magyarul minél idősebb valaki, annál több olyan sejtfelszíni receptor van az egyes tüdősejteken, amibe a vírus be tud csatlakozni. Minél több helyen tud bejutni, annál több kárt okozhat. Minél több alapbetegsége van valakinek, annál könnyebben gyűri le a vírus. Egy szívbeteg, cukorbeteg embernek például lehet érelmeszesedése. Ahogy a tüdőszövet elkezd begyulladni, egyre jobban terhelődik a szív. A keringést megterhelő hatást úgy kell elképzelni, mint amikor vizet folyatok át egy slagon, amibe több kavics, vagy kő kerül. A gyulladt tüdőszövet miatt az ellenállás egyre nagyobb, egyre nehezebben megy át a vér, a motor már nem bírja a terhelést. Emellett lecsökken az oxigén felvételére alkalmas felület, ami miatt gyorsulnia kéne a keringésnek, ezzel megint csak a szív terhelése fokozódik. A megnövekedett ellenállást egy rossz vagy legyengült szívnek kell legyőznie. Emiatt kerülhet egy beteg kritikus állapotba.”

Meddig tart a járvány?

Dr. Takács Péter ezzel kapcsolatban elmondta, hogy már március 25-e környékén arra számított, hogy tömegével kell lélegeztetőgépre tenni embereket, de ez szerencsére elmaradt, sikerült a járványgörbét ellaposítani. Az intézkedések sikeresek voltak. Nem igaz, hogy nem tesztelnek eleget, aki beteg lett, annak az összes kontaktját felkutatják a hatóságok.

Az interjú végén a főigazgató azt mondta, most úgy tippeli, májusban tetőzhet a járvány, aztán lassan lecseng, és idén még csobbanhatunk a Balatonban is, ha szerencsénk van, már júliusban.

A BCG-oltásról

A főigazgató szerint érdekes összefüggés figyelhető meg, például nagy különbség van Németország keleti és nyugati fele között az átfertőzöttségi adatokban. De ez csak egy sejtés egyelőre, hogy a BCG-oltásnak valamilyen pozitív hatása lenne.

(blikk.hu)

 

 

Oszd meg másokkal is!

Orbán Viktor: harminckettedik nap. Balassa János Kórház, Szekszárd – Videó

Georg Spöttle – Hol vannak a sztárügyvédek?