in

Csodálatos magyar sikerek! Az összes magyar csapat továbbjutott a nemzetközi kupákban

A két esti meccsen szerencsére nem sokat kellett izgulni

Kezdjük az izgalmasabbal, a Kukesi és a Debrecen összecsapásával! Az első meccs eredménye után nem csoda, hogy sokkal aktívabban kezdett a Kukesi, több helyzetet is kialakítottak az albánok, de igazán nagy veszélyben nem forgott a Loki kapuja, sőt, a 10. percben a Debrecen hagyott ki egy helyzetet. A 17. percben aztán góllá érett a hazai fölény, egy ívelés utáni lövéssel vezetést szerzett a Kukesi, 1–0.

Hamar válaszolhatott volna a DVSC, a 21. percben azonban Tőzsér szabadrúgása a kapufán csattant. A gólt követően összeszedte magát a Debrecen, sokkal kiegyenlítettebbé vált a játék, nem igazán forgott veszélyben a Loki továbbjutása. A 35. percben a Kukesi hagyott ki egy lehetőséget, a 42. percben Varga veszélyeztetett, de gól ebből sem született.

A második félidő kicsit álmosan kezdődött, komoly helyzet az 58. percig nem alakult ki: ekkor Trujics beadása után hatalmasat hibázott az albán kapus, Szécsi teljesen üresen, pár méterről az üres kapuba kotorta a labdát, 1–1.

Ezzel a továbbjutás eldőlt, a Kukesinek négy gólt kellett volna lőnie bő fél óra alatt. A 70. percig komolyabb helyzete nem is akadt a Kukesinek, ekkor Nagy egyből két bravúrt is bemutatott. Végül nem született újabb gól, a Debrecen 4–1-es összesítéssel jutott tovább.

A lényegében tét nélküli MOL Fehérvár–Zeta meccsen a Zeta bátran kezdett, de a hetedik percben már a Fehérvár került helyzetbe. Utána is maradt a hazai fölény, de viszonylag kényelmes iramban zajlott a meccs, sőt, az első játékrész második fele inkább egy edzőmeccsnek tűnt, komolyabb izgalmak nélkül lecsorgott az első 45 perc gól nélkül.

A második félidőben is kevés izgalmas jelenetet jegyezhettünk fel, a Fehérvár jó esetben is félgőzzel játszhatott, míg a Zeta tisztességesen helytállt. A 69. percben majdnem a Zeta szerzett gólt, míg a 73. percben emberelőnybe került a Vidi. Maradt végül a 0–0, 5–1-es összesítéssel jutott tovább a Fehérvár.

Hab a tortán, hogy meglepetésre a DAC is továbbjutott: a Cracovia hamar vezetést szerzett, a Dunaszerdahely azonban a második félidő elején egyenlített. Az eredmény nem változott, mivel az első találkozó is 1–1 volt, hosszabbításra került sor. Ramirez 94. percben szerzett góljával a DAC vezetést szerzett, és bár a Krakkó a 121. percben egyenlített, a DAC idegenben lőtt több góllal továbbjutott.

Ahogyan korábban beszámoltunk róla, a Fradi és a Honvéd is továbbjutott, így az összes magyar csapat sikerrel vette az első akadályt a nemzetközi kupaporondon, ráadásul mindenki veretlen is maradt!

A következő körben a MOL Fehérvár a Vaduz ellen, a Debrecen a Torino ellen, míg a Dunaszerdahely a Atromitos ellen vívhat párharcot a továbbjutásért.

(forrás: Pörge Béla, 888.hu)

Hoppá! Bayer Zsolték kategória győztesek lettek a Kék Szalagon!

Óriási pofon az ellenzéknek! Von der Leyen nem a DK és a Momentum embere lesz!