in ,

Óriási siker – Magyarország második a rövidpályás úszó Európa-bajnokság éremtábláján

Versenyzőink nyolc arany- három ezüst- és két bronzérmet nyertek

Magyarország második a rövidpályás úszó Európa-bajnokság éremtábláján

A magyar válogatott nyolc arany-, három ezüst- és két bronzéremmel az oroszok mögött a második helyen végzett az éremtáblázaton a vasárnap befejeződött koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon.

érmesekÉrmeseink, balról jobbra: Kenderesi Tamás, Bernek Péter, Verrasztó Evelyn, Hosszú Katinka, Kapás Boglárka és Gyurta Gergely. Fotó: Magyar Úszó SzövetségVersenyzőink közül egyértelműen Hosszú Katinka vitte a pálmát: a háromszoros olimpiai bajnokkal betegség miatt nem lehetett ott edző-férje, Shane Tusup, de ez egyáltalán nem látszott meg teljesítményén: a bajai születésű klasszis összesen hat számban diadalmaskodott: 100, 200 és 400 vegyesen, valamint 50, 100 és 200 háton sem talált legyőzőre. A 200 méteres vegyesúszás fináléja a dupla magyar diadalt hozott, hiszen Hosszú mögött Verrasztó Evelyn csapott célba másodikként.

Kiválóan szerepelt Bernek Péter is, aki 400 gyorson második helyen zárt, a 400 vegyest viszont megnyerte, ebben a számban egy másik honfitársunk is odaért a dobogóra Gyurta Gergely személyében.

Ugyancsak egy ezüsttel és egy bronzzal zárt a Kapás Boglárka, aki pályafutása során első alkalommal szerzett érmet rövidpályás világversenyen. 800 gyorson új egyéni csúcsa második helyet ért, a 400-as távon viszont senki sem tudta megelőzni az Újpest 24 éves versenyzőjét.

Küldöttségünk utolsó érmét Kenderesi Tamás szállította: ő 200 pillangón lett 3. a vasárnapi zárónapon.