in

Megint magyar aranyérem!! – Pap Bianka aranyérmet nyert a paraúszó-világbajnokságon!!

Pap Bianka aranyérmet szerzett az S10-es kategória 100 méteres hátúszó döntőjében a Mexikóvárosban zajló paraúszó-világbajnokságon.

A mexikói földrengés miatt az eredeti időponthoz képest később megrendezett paraúszó és parafekvenyomó világbajnokságon összesen 12 magyar sportoló képviseli hazánkat. A Mexikóvárosban ma elrajtolt világbajnokságok első napján, a 100 méteres női hátúszásban Pap Bianka a döntőben magabiztosan verte ellenfeleit és nyerte a futamot.

A riói paralimpián berobbant tehetséges úszó, a paralimpiai ezüst-és bronzérme mellé – mindösszesen 17 évesen-, az Európa-bajnoki címe mellé most megszerezte a világbajnoki győzelmet is.

Pap Biankának még komoly tervei vannak a paraúszó-világbajnokságon

Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

„Nagyon örülök neki, mert ez az első világbajnoki érmem. Igazán különleges érzés. Nehéz felkészülésen vagyunk túl, de megérte a kemény munka! A verseny folytatódik, úgy tervezem, ezen a világbajnokságon is nyerek még érmet!” – nyilatkozott a friss világbajnok a Magyar Paralimpiai Bizottság munkatársainak.
(origol.hu)

Történelmi siker: mérhetetlen párttal fog együtt kampányolni az LMP – A „siker” garantált

Puccs lesz a Jobbikban?? – Kitartásra buzdítja a Jobbikban még bent lévő radikálisokat Novák Előd