in ,

MAGYAR SIKER! – Emberfeletti teljesítmény: XTERRA tereptriatlon Eb-t nyert Poór Brigitta

Poór Brigitta megvédte címét az XTERRA tereptriatlon Európa-bajnokságon a németországi Zittauban.

A terepsport.hu vasárnapi tájékoztatása szerint a versenyen Poór Brigitta az 1500 méteres úszás után második volt, majd a világ egyik legkeményebb, 36 kilométeres terepkerékpáros pályáján hamar átvette a vezetést, és előnyét a 10 kilométeres terepfutás alatt is magabiztosan megőrizte.

Poór Brigitta megvédte címétFORRÁS: POÓR BRIGITTA FACEBOOK

A többszörös olimpikon és világbajnok cseh Helena Erbenova-Karaskova – aki terepfutásban különösen erős – több mint három perccel később ért célba.

Poór tavaly Dániában az XTERRA Európa-bajnokságot, illetve a sorozat zittaui versenyét is megnyerte, vagyis idén egyszerre két címvédést ünnepelhetett.

Poór Brigitta mögött a cseh Helena Erbenova-Karaskova lett a második, és az osztrák Carina Wasle a harmadik.

Trump: a közösségi médiumok elhallgattatják a jobboldali hangokat